MIT négylábú robotja

Ez a robot megtanult járni

Ezt a négylábú robotot az MIT PhD diákja nem beégetett programkódokkal tanította meg járni, hanem gyakorlás utján. A próbálkozások egy szimulációban történtek, így néhány óra leforgása alatt a robot extrém terepeken is begyakorolhatta a helyváltoztatást, hogy rájohessen annak leghatékonyabb módjára. Az eredmény? Rekord sebesség! Szinte bármilyen terepen…

MIT's Mini Cheetah robot runs faster than ever

A titok az volt, hogy hagyták, hogy a robot próbálgatás és hiba útján találja ki a futás módját, ahelyett, hogy emberi mérnökökre bízták volna a robot programozását.

Ahogy Gabriel Margolis, az MIT PhD-hallgatója és Ge Yang, az IAIFI posztdoktorandusza egy nemrégiben adott interjúban kifejtette, a robotika hagyományos paradigmája szerint az ember mondja meg a robotnak, hogy mit és hogyan tegyen. A probléma ezzel a megközelítéssel az, hogy nem skálázható, mivel rengeteg emberi munkaórára van szükség ahhoz, hogy egy robotot manuálisan beprogramozzanak, hogy sok különböző környezetben működjön.

Ezt a korlátozást a szimuláció és a mesterséges intelligencia/gépi tanulás segítségével lehet felgyorsítani.

A robot sprintelés közben elérte a 3,9 méter/másodperces, azaz nagyjából 14 km/órás csúcssebességet. Még lenyűgözőbb, ahogyan az olyan nehéz terepeken – mint a jeges vagy kavicsos talaj – viselkedik. Az ember által tervezett szoftverrel a robot nehezen halad át a kavicson, sőt, amikor a járdára próbál átmenni, még meg is botlik és elesik. A gépi tanulással

Forrás: TechSport